Fotorelacja z Dobromiejskiego Biegu Niepodległości

 Rekordowe 285 osób wzięło udział w 7 Dobromiejskim Biegu Niepodległości zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dobrym Mieście. Zawody te połączone były z obchodzonym świętem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości "Od Bałtyku Do Tatr". W projekcie tym brało udział 100 miejscowości w Polsce, które o godzinie 11:11 pokonywały dystans 10km.

Dobromiejski Bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców naszej gminy, ale także wśród mieszkańców miejscowości odległych o ponad 500km. Do Dobrego Miasta przybyła liczna grupa biegaczy z partnerskiego miasta Radzionków. Nie zabrakło zawodników z Olsztyna, Gdyni, Ostródy, Morąga, Bartoszyc, Górowa Iławeckiego, Pruszcza Gdańskiego, Reszla, Warszawy, Szczytna a także Poznania.

Podczas rozpoczęcia przez Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dobrym Mieście, Pana Zbigniewa Wójcika został w całości odśpiewany Hymn Państwowy Rzeczypospolitej Polskiej - Mazurek Dąbrowskiego.

O godzinie 10:00 rozpoczęły się biegi dzieci i młodzieży. Łącznie udział wzięło 125 uczniów lokalnych szkół. Na ich piersiach, po przekroczeniu linii mety zawisły medale a pierwszych 80 (dzięki firmie DFM i Andrzejowi Jurczakowi, którym dziękujemy) otrzymało piękne Orzełki. Biegi odbywały się w siedmiu kategoriach wiekowych:

- Dziewczęta, chłopcy 6-8 lat ok. 150 m
- Dziewczęta do 9 lat ok. 300 m
- Chłopcy do 9 lat ok. 300 m
- Dziewczęta do 12 lat ok. 600 m
- Chłopcy do 12 lat ok. 600 m
- Dziewczęta do 15 lat ok.600 m
- Chłopcy do 15 lat ok. 600 m
 
Medale oraz Dyplomy w biegach dzieci i młodzieży wręczali: Wicestarosta Olsztyński - Pan Andrzej Abako, Burmistrz Elekt Dobrego Miasta - Pan Jarosław Kowalski, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Dobrym Mieście - Pani Bożena Szóstek, Prezes PSS Społem w Dobrym Mieście - Pan Robert Michalkiewicz.
 
W biegu dorosłych, które rozpoczęły się o godzinie 11:11 wzięło łącznie udział 160 zawodników. Pierwsze 120 osób, które dotarły na linię mety otrzymało pamiątkowe dyplomy. Biegi odbywały się w pięciu kategoriach wiekowych: 
- 15–17 lat
- 18–35 lat
- 36–45 lat
- 46–55 lat
- 56 lat i starsi
 
Na trasie XXVI Biegu Niepodległości było naprawdę tłoczno. Dzięki rekordowej frekwencji uczestników , utwierdziliśmy się w przekonaniu, że biegać KAŻDY może.
Pierwsi biegacze wystartowali punktualnie o godzinie 11.11 na sygnał startu. Pozostali czekali na swoją kolej, tworząc na linii startu gigantyczną, żywą biało-czerwoną flagę. Z lotu ptaka musiało to wyglądać imponująco, bo uczestnicy ubrani byli w białe i czerwone koszulki.
 
Medale oraz nagrody dla zwycięzców w biegach dla dorosłych wręczali: Wiceburmistrz Dobrego Miasta - Pani Beata Harań, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rereacji w Dobrym Mieście - Pan Zbigniew Wójcik, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Dobrym Mieście - Pani Bożena Szóstek,
 
Podczas całego Biegu Niepodległości nie zabrakło również kibiców, którzy wspierali i dopingowali swoich najbliższych, znajomych.
 
W związku z dużym zaangażowaniem przy organizacji Biegu Stulecia w Dobrym Mieście, wszystkim Urzędom, Służbom, Placówkom Oświatowym, Nauczycielom, Stowarzyszeniom, Wolontariuszom, oraz Sponsorom składamy wyrazy wdzięczności i podziękowania.
 
 
 
 
 

 

Cittaslow2